Vítam vás na webovej stránke venovanej receptom, ktoré v našej rodine pripravujeme už niekoľko rokov. Dúfam, že si ich obľúbite aj vy. Väčšinou sú to recepty jednoduché, či už na rodinný rozpočet alebo prípravu. Sú zozbierané z rôznych zdrojov - od známych, z internetu, časopisov a pod. Proste recepty, ktoré ma zaujali a ktoré som si väčšinou prispôsobila na môj obraz. :)

Nie som food stylista, preto nečakajte profesionálne fotografie (väčšinou fotím za pochodu pri príprave obeda, takže na nejaké "stajlovanie" nie je čas). Mojím cieľom nie je zaujať fotkou, ale ponúknuť množstvo chutných a vo väčšine prípadov aj ľahko pripraviteľných receptov a to na jednom mieste.

Postupne sem budú pribúdať ďalšie recepty a k nim nejaké tie videá, aby som vám uľahčila varenie či pečenie. Najväčším pomocníkom sú momentálne moje deti, ktoré sa podľa tejto stránky snažia niečo si ukuchtiť. Sú začiatočníci, takže na ich otázkach vidím, že niektoré veci budem musieť napísať "polopatisticky", aby to pochopili aj tí, ktorí s varením začínajú. Preto mi snáď skúsené kuchárky a kuchári odpustia, že v receptoch nájdu postup, ktorý je pre nich samozrejmý. ;)

A ešte jedna rada na záver: Pred samotnou prípravou jedla si vždy pozorne prečítajte celý recept ! Vyhnete sa tak zbytočným chybám (poznám z vlastnej skúsenosti).


Vašej pozornosti určite neuniklo, že vo viacerých receptoch používam kečup. Áno, priznávam sa dobrovoľne - celá naša rodina ho miluje.

Vždy som mala dilemu, koľko špagiet, ryže alebo zemiakov uvariť ako prílohu k jedlu, aby to bolo akurát. Väčšinou nám buď bolo málo alebo veľa.