Keď tak nad tým rozmýšľam, tak všetky moje hobby som objavila počas materskej dovolenky. Torty prišli pozvoľna s narodeninami mojich detí. Veď ktorá mama aspoň raz neupiekla pre svoju ratolesť tortu, že ? Postupne sa k tomu pridali deti známych aj neznámych. Momentálne sa však pečeniu už tak nevenujem ako kedysi. Nie je čas. Sem-tam ale niečo upečiem pre tých mojich, aby neboli smutní :)Potrebné pomôcky:

podložka, stužený pokrmový tuk Cera (v Čechách Omega), obrázková predloha, euroobal, valček, ihlová kostica (alebo ihla), skalpel, špachtľa, hmota na poťahovanie torty (v tomto prípade White Icing), štetec, voda

 

2D obrazok z hmoty01  Na internete nájdeme obrázkovú predlohu, ktorú vytlačíme a vložíme do euroobalu.
2D obrazok z hmoty02  Vyvaľkáme poťahovaciu hmotu, položíme na ňu obrázkovú predlohu a pomocou ihlovej kostice (alebo ihly) urobíme dierky na všetkých potrebných obrysoch.
2D obrazok z hmoty03  Potom pomocou skalpela opatrne režeme po naznačneých dierkach, ...
2D obrazok z hmoty04  ... až vyrežeme celý podkladový obrázok.
2D obrazok z hmoty05  Pomocou špachtle ho odlepíme od podložky ...
2D obrazok z hmoty06  ... a prenesieme na potrebné miesto.
2D obrazok z hmoty07  Opäť vyvaľkáme poťahovaciu hmotu požadovanej farby a priložíme euroobal s obrázkovou predlohou. Keďže sme si už na začiatku urobili dierky na všetkých potrebných obrysoch, teraz už stačí prejsť po obrázku valčekom a dierky sa otlačia.
2D obrazok z hmoty08  Vyrežeme potrebnú časť ...
2D obrazok z hmoty09  ... a prilepíme na podkladový obrázok. Pred tým si plochu, na ktorú ideme lepiť, potrieme štetcom namočeným do vody.
2D obrazok z hmoty10  Nakoniec vodou prilepíme kontúry a ihlicovou kosticou dokreslíme detaily.