Keď tak nad tým rozmýšľam, tak všetky moje hobby som objavila počas materskej dovolenky. Torty prišli pozvoľna s narodeninami mojich detí. Veď ktorá mama aspoň raz neupiekla pre svoju ratolesť tortu, že ? Postupne sa k tomu pridali deti známych aj neznámych. Momentálne sa však pečeniu už tak nevenujem ako kedysi. Nie je čas. Sem-tam ale niečo upečiem pre tých mojich, aby neboli smutní :)Ak hľadáte spôsob, ako urobiť tortu čo najjednoduchšie, ste na správnom mieste. Jedlé oblátky urobia prácu za vás. Môžete si dať na ňu vytlačiť čokoľvek. Napríklad fotografiu vášho miláčika.

 

torta s oblatkou01 

Tortu potrieme bežným maslovým krémom. Šľahačkové krémy a veľmi mokré podklady nie sú vhodné. Oblátka by sa vám zvlnila.

Povrch torty odporúčam potrieť svetlým krémom. Na tmavom podklade oblátka nevynikne (obrázok stmavne).

torta s oblatkou02  Oblátku položíme na tortu a prstami jemne povytláčame spod oblátky vzduch a to smerom od stredu k okrajom. Tým ju zároveň pritlačíme k povrchu torty.
torta s oblatkou03  Okraje torty dozdobíme krémom.

TIP: Ak chcete do oblátky zapichnúť sviečku, najskôr do nej nožíkom navŕtajte dierku a do nej potom sviečku zapichnite. Oblátka sa vám tak nezlomí.